فریم لس

فریم لس -استفاده از شیشه بعنوان یک متریال جزء لاینفک هر ساختمان محسوب می گردد. با ظهور شیشه های رفلکس استفاده از این نوع شیشه ها در نمای ساختمان های مرتفع و برجها امروزه بسیار متداول گشته است.

  1. نمای فریم‌لس

همان‌گونه که از نام این سیستم پیداست، فریم‌ها در نمای ساختمان دیده نمی‌شوند. همین امتیاز سبب محبوبیت این سیستم اجرای نمای شیشه‌ای در جهان شده است. در زیرسازی این روش، شبکه‌ای از پروفیل‌های ۴۰*۴۰ و ۴۰*۶۰ میلی‌متر به اسکلت ساختمان جوش داده شده و سپس فریم آلومینیومی بر روی زیرسازی آهنی پیچ شده و شیشه درون آن قاب می‌شود.

در این سیستم می‎توان شیشه‌های تک یا دو یا سه‎جداره را اجرا نمود. از مزایای این روش امکان تعویض شیشه‎ها پس از اجرا، مقاوم بودن در برابر زلزله به دلیل عمل‌کرد مستقل فریم‌ها از یکدیگر در برابر تنش و فشار می‌باشد. این سیستم برای نماهای ترکیبی و یا نماهای کوچک و متوسط بسیار مناسب است.

فریم لس

فریم لس

مزیت های سیستم Frame Less

 

  • ظرافت دید فریم نگهدارنده شیشه از خارج
  • امکان بهره گیری از باز شو مخفی در نما
  • آسانی تعویض شیشه
  • عدم انتقال تنش های سازه اصلی بنا بر شیشه
  • عملکرد مستقل هر یک از فریم ها در برابر زلزله
  • امکان استفاده از رنگهای متفاوت در نما
فریم لس

 

یکی از پرکاربردترین نماهای ساختمان ، نماهای فریم لس می باشد که زیبایی، آب بندی مناسب، نصب ساده و بار گذاری مناسب را به صورت یکجا ارائه می دهد.در این سیستم ابتدا سطح نما بصورت شبکه بندی کامل زیر سازی شده و پروفیل های آلومینیومی فریم نما روی این شبکه بندی قرار می گیرند.

وجود لاستیکهای هوا بندی و آب بندی در اطراف فریم و شیشه باعث گردیده سطح نما کاملا ایزوله(آب بندی و هوا بندی) گردد و از نکات بسیار مهم این سیستم آن است که در سطح نما بیشتر شیشه دیده شده و آلومینیوم با ظرافت خاصی در کنار شیشه قرار می گیرد و در ضمن پنجره های باز شو نیز قابل رویت نمی باشد،همین امر باعث گردیده تا این سیستم مورد توجه اکثر طراحان ساختمان قرار گیرد.